Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 28 чоловік

Річний звіт про діяльність закладу у 2023-2024 навчальному році

Дата: 22 березня 2021 о 08:24, Оновлено 7 листопада о 14:54
Автор: Бісик В. В.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

Осівецької гімназії

Валентини БІСИК

ЗА 2023-2024 н.р.


 

Шановні колеги, батьки, учні!

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2023-2024 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор гімназії керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом гімназії та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Свою роботу та роботу закладу представляю за результатами комплексного самооцінювання відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу навчального закладу експерти інституційного аудиту, а саме:

  • Освітнє середовище закладу освіти;
  • Система оцінювання здобувачів освіти;
  • Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;
  • Управлінські процеси закладу освіти.

       У минулому 2023/2024 навчальному році заклад організовував свою  діяльність відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (із змінами), Постанов КМУ, наказів, розпоряджень, рекомендацій, листів Міністерства освіти та науки України, Управління освіти та гуманітарної політики, Стратегії розвитку закладу, Статуту, Освітньої програми закладу, затверджених Положень, правил, процедур, критеріїв, реалізовував заходи щодо вдосконалення своєї діяльності.

          Основними напрямками роботи закладу у 2023/2024 навчальному році були забезпечення свободи вибору, рівного доступу до освіти усіх учнів та забезпечення безперервності здобуття освіти в умовах воєнного стану. Гарантування усім учасникам освітнього процесу як фізичної так і ментальної безпеки та постійної психологічної підтримки. Надання якісних освітніх послуг, надолуження освітніх втрат та розривів, цифровізацію освітнього процесу, реалізацію Держстандарту базової середньої освіти НУШ.

          Освітнє середовище закладу є безпечним, комфортним, розвиваючим, вільним від будь-яких проявів булінгу, насилля, дискримінації. У закладі, створено сучасні умови для навчання та праці, обладнано укриття для тимчасового перебування учасників освітнього процесу, Клас безпеки. Територія закладу містить сад, квітники, спортивний майданчик, зони для відпочинку та фізичного розвитку учнів. У освітньому закладі функціонує  тринадцять навчальних кабінетів,  7 класних кімнат, Клас безпеки, спортивна зала, актова зала, бібліотека, їдальня, кабінет директора, учительська, комбінована майстерня, кабінет інформатики, локації для розвитку та мотивації. Навчальні кабінети оформлені згідно Положення про навчальний кабінет, з оновленими меблями, стендами, дидактичними, роздатковими матеріалами. Один навчальний кабінет оснащений інтерактивною дошкою, усі кабінети та класні кімнати обладнані комп’ютерами/ноутбуками, 4 кабінети телевізорами, 4 - принтерами, ламінаторами. Класні кімнати для учнів початкових класів знаходяться на першому поверсі, облаштовані відповідно до вимог НУШ. Вони містять осередки для різних видів роботи: навчання, читання, зберігання наочності та навчального приладдя, експозицій, робочі місця вчителів. Заклад підключений до мережі інтернет та Wi-Fi, робочі місця педагогічних працівників забезпечені доступом до мережі. Для висвітлення роботи наповнюється сайт закладу та сторінка в соціальній мережі на яких батьки, громадськість ознайомлюються з результатами роботи, новинами, діяльністю закладу, досягненнями вчителів та учнів.

          Бібліотека розвивається як інформаційний центр. Приміщення та облаштування бібліотеки використовуються для проведення бібліотечних занять, культурно-освітніх заходів, наявні тематичні бібліотечні виставки, що сприяють формуванню ключових компетентностей  учнів, не містить літератури російською мовою. Бібліотека нараховує 2942 примірники художньо – методичної літератури, з них 775 підручників, продовжує наповнюватись матеріалами як бібліотечно-інформаційний центр.

          На належному рівні організовано роботу з безпеки життєдіяльності та охорони праці. Для учнів та працівників закладу проводились інструктажі з охорони праці, пожежної та техногенної безпеки, мінної, радіаційної безпеки, безпеки життєдіяльності, навчання, заходи з цивільного захисту, правил евакуації, поведінки в умовах воєнного стану, виникненні надзвичайних ситуацій тощо.

          Системно проводиться робота із запобігання та протидії булінгу, насиллю, дискримінації, реалізації питань дотримання принципів академічної доброчесності, адаптації учнів до освітнього процесу та психологічній підтримці усіх учасників освітнього процесу. Для учнів та батьків розроблені пам’ятки, рекомендації, розміщені навчальні матеріали на сайті закладу, для учасників освітнього процесу проведені тренінги, заняття, організоване навчання на освітніх платформах.

          Складений соціальний паспорт закладу та класів. В результаті громадського огляду виявлено: дітей пільгових категорій- 6;  дітей-сиріт- 0; дітей із сімей, що опинилися СЖО- 5; дітей з інвалідністю- 1; дітей з багатодітних сімей - 11; дітей з малозабезпечених сімей-1; дітей учасників АТО-2; дітей на диспансерному обліку- 0; дітей постраждалих від ЧАЕС- 2, ВПО -2.

          Відповідно до Порядку організації харчування в закладах освіти, затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 р. №305, у закладі використовується аутсорсинг як спосіб організації харчування. Гарячим харчуванням охоплено 64% учнів. Керуючись рішенням сорок дев’ятої сесії Брусилівської селищної ради восьмого скликання від 22.11.2023 №1877 «Про затвердження вартості харчування у закладах дошкільної освіти та закладах загальної середньої освіти Брусилівської селищної ради на 2024 рік»  6 учнів (100%) 1-8 класів харчуються безкоштовно.

          У закладі використовується система оцінювання рекомендована МОНУ, що включає принципи, форми, методи, критерії, процедури та правила оцінювання. Оцінювання учнів 1-4 класів здійснювалось у процесі: формувального оцінювання, метою якого відстеження особистісного розвитку учнів й ходу опановування ними навчального досвіду як основи компетентності та побудову індивідуальної освітньої траєкторії особистості; підсумкового оцінювання, метою якого є співвіднесення навчальних досягнень учнів з  обов'язковими/очікуваними результатами навчання, визначеними Державним стандартом/освітньою програмою з усіх навчальних предметів. Результат оцінювання особистісних надбань учня/учениці у 1-3 класах  виражено вербальною оцінкою, об'єктивних результатів навчання учня/учениці у 1-3 класах - вербальною оцінкою. Відповідно до рішення педагогічної ради, протокол №1 від 01.09.2023 у першій чверті (вересень-жовтень 2023-2024 н.р.) для 5 класу  триватиме адаптаційний період, впродовж якого не здійснюється поточне та тематичне оцінювання.

Під час адаптаційного періоду вчителям-предметникам проводили роз’яснювальну роботу щодо критеріїв оцінювання в бальному вимірі, відповідності балів рівневому оцінюванню. З 1 листопада 2023 р. вчителі-предметники здійснювали бальне оцінювання з фіксацією в класному журналі.

Основними видами оцінювання результатів навчання учнів  8 класу є тематичне, семестрове та річне. Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної (індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (діагностувальна, самостійна, контрольна робота, тестування тощо) з усіх навчальних предметів.

          Впродовж 2023/2024 року навчалося 40 учнів,  функціонувало 6 класів. Початкову освіту здобували 4 учні, базову середню - 5. Середня наповнюваність класів-  7 учнів. Із них навчальний рік закінчили і мають: високий рівень досягнень 8  учнів 20 ( %); достатній рівень 12  учнів (  30 %); середній рівень 3 учні  (8 %); початковий рівень знань мають 0 учнів ( 0 %); учні 1-4 класів оцінені вербально. Учні випускних класів були звільнені від складання ДПА. Усі діти до 18 років охоплені навчанням в ЗЗСО.

          Відповідно до статті 9 Закону України «Про освіту», Освітньої програми заклад забезпечував право здобувати освіту в різних формах. 37 учнів навчалося за інституційною очною формою (денна), 4 учні за індивідуальною (педагогічний патронаж), сімейна (домашня) форма здобуття освіти 3 учні, що знаходяться за межами країни, із використанням технологій дистанційного навчання. Дистанційне навчання, у закладі,  відбувається із застосуванням спеціальної онлайн-платформи Google Classroom на безоплатній основі. В межах якої учні, вчителі мають особисті облікові записи, пошту, диски, класи та доступ до інших додатків Google. Під час організації навчання було дотримано принцип академічної свободи вчителів у виборі інструментів, форм і методів навчання, враховано технічні можливості забезпечення вчителями та учнями.

          Освітній процес забезпечували 12 педагогічних працівників: 67% вчителів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 17% - «спеціаліст першої категорії», 0 -% – «спеціаліст другої категорії», 33% - звання «старший вчитель», звання «вчитель-методист» - 15%. Впродовж року усі педагогічні працівники підвищили свій професійний рівень шляхом курсової перепідготовки при ОІПОПП та ЖДУ ім. І. Франка, за дистанційною формою. Відповідно до статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» усі педагогічні працівники підвищили  100 відсотків загальної кількості годин із вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу та у частині роботи з учнями з особливими освітніми потребами. Усі 100% вчителів, що викладатимуть у 7 класі НУШ, пройшли підвищення кваліфікації вчителів, які забезпечують здобуття освіти учнями 7-го класу НУШ. Чергову атестацію за новим Положенням пройшли 17% вчителів, рівень педагогічної майстерності протягом минулого року зріс на  27%.

          Головні зусилля було зосереджено на створенні інформаційно-освітнього середовище професійного розвитку вчителів різними засобами, зокрема Гул-сервісами, використанням хмарних технологій, освітніх платформ, соціальних мереж, залучення зовнішніх ресурсів та активізації внутрішніх для задоволення професійного інтересу вчителів, вдосконалення ними власної педагогічної практики, підтримка в реалізації вчителями власної програми професійного розвитку, надання допомоги педагогічним працівникам у освоєнні нових інструментів освітньої діяльності, створені творчої атмосфери, ефективному втілені інновацій та постійній психологічній підтримці в умовах воєнного стану.

          Система методичної роботи охоплювала як колективні так і індивідуальні форми реалізації, як традиційні так і інноваційні. Педагогічний колектив  приймав активну участь у всіх формах методичної роботи. У рамках роботи над науково-методичною темою закладу «Застосування компетентісного підходу у освітній діяльності з метою розвитку конкурентно-спроможної особистості учня» брали участь у роботі розширених засідань педагогічних спільнот.

          Вчителі активно працювали з обдарованими та здібними  учнями, залучали їх у участі у конкурсах, турнірах, олімпіадах. Результатом роботи є - призові місця у ІІ етапі предметних олімпіад, два місця в обласних конкурсах та олімпіадах, 15 в інтерактивних конкурсах. Учні долучалися до волонтерської діяльності, організовували благодійні акції, ярмарки на підтримку ЗСУ. Одна учениця відзначена Дипломом та грошовою винагородою селищної ради. За підготовку переможців обласних конкурсів одна вчителька відзначена грошовою винагородо, двоє - грамотами відділу освіти.

          Впродовж року моніторинговою групою було вивчено якість та результативність викладання предметів, проведено внутрішні моніторинги: адаптації учнів 1 та 5 класів, результатів навчання учнів, відвідування занять, реалізації освітнього процесу в 4, 9 класах.    

Із участю працівників дитячої установи забезпечувався принцип наступності та безперервності освіти між закладом дошкільної освіти та початковою школою. Для батьків та майбутніх першокласників  проводилися зустрічі, бесіди, анкетування, заняття.

          У закладі впроваджується Стратегія розвитку, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про внутрішній моніторинг, Положення про академічну доброчесність. До реалізації  залучалися усі учасники освітнього процесу. Впродовж року робочою групою проведено самооцінювання за напрямом «Управлінські процеси». Проведено 10 педагогічних рад, 11 оперативних нарад, 2 загальних зборів колективу, звіт директора закладу.

          Заклад забезпечує відкритість прозорість та інформаційність своєї роботи та бере участь у реалізації ряду програм, проєктів: «ІСУО», «АІКОМ», STEM - навчання, інформатизація управлінської діяльності з використання програмного засобу Курс. Школа, застосунків Google, Office 365 Education. Програми «Надолуження освітніх втрат».

РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Освітній  процес у гімназії розпочався відповідно до структури навчального року   01 вересня 2023 року та тривав по 31 травня  2024 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором  освітнього закладу та семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2023 року по 28 грудня 2023 року; ІІ семестр з 15 січня по 31 травня 2024 року.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням. В цьому році облаштували ще одну зону відпочинку на ІІ поверсі (лавочки з м’якими сидіннями та  кріслами мішками), почали облаштування ресурсної кімнати. І найголовнішою подією є ремонт найпростішого укриття. У клас з проблемним температурним режимом встановлено калорифер.

Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями, пандус не облаштовано, хоча заключний договір. Також відсутні спеціальні підйомники.

 Територія закладу  огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотраспорту, на території закладу немає «схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Територія закладу є достатньо озелененою.

 Навчальні приміщення початкової школи (навчальні кабінети, допоміжні приміщення, туалетні кімнати) непрохідні (відокремлені) від приміщень для учнів старших класів.

 Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини та рекреації).

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.

У закладі  на належному рівні режим провітрювання, у навчальних кабінетах є графік провітрювання.

 Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам, але шкільні туалети потребують капітального ремонту та облаштування туалетної кімнати для осіб з обмеженими можливостями.

 Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу(ложки, чашки, тарілки, пиріжкові тарілки. В приміщенні для приготування їжі дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв.

Запроваджена система безпечного харчування НАССР. Розроблені відповідні документи.

Заклад має погоджене чотирьох тижневе осіннє та зимове меню. Та картотеку страв з вимогами НАССР.

Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти наступні:

  • 66,7% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у гімназії.
  • 33,3% зазначили, що їм комфортно у школі та дуже подобається.

 

Заклад освіти підключений (квітень 2021 р.) до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у гімназії і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. З розвитком  мережі Інтернет школа отримала необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про навчальні заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Мережа Інтернет стала доступною майже у всіх кабінетах закладу, крім того у фойє закладу, зонах рекреації, коридорах  безкоштовний WІ-FІ, завдяки чому учні можуть використовувати цю можливість для пошуку необхідної інформації з власних ґаджетів.  Перевантаження мережі у навчальному закладі немає,  доступно для всіх учнів. Учні,  які не мають можливості підготувати необхідну для навчання інформацію з використанням Інтернету дома, спокійно можуть це зробити у навчальному закладі з використанням власних ґаджетів та техніки в комп’ютерному класі.

Важливою умовою функціонування безпечного освітнього середовище є наявність безпечного контенту, який запобігає доступу учнів до заборонених сайтів.  У цьому напрямку є певні проблеми, потрібно працювати в цьому напрямку та забезпечили його реалізацію.

Навчальний заклад  оснащений системою протипожежного оповіщення, датчиками протипожежної сигналізації з різним спектром дії, але не  підключений до пульта централізованого пожежного спостерігання.  Тому  не  забезпечено цілодобовий контроль та оповіщення за пожежною безпекою у навчальному закладі.

Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за інклюзивною формою. 

Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. У грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», у січні учні 6-8 класів відвідали захід «Школа без булінгу». На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу.

.

У 2023/2024 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданні педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.

 

У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи.  В навчальному закладі  оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в гімназії у 2023/2024 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації.

У класних журналах 1-9-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за 2023/2024 навчальний рік, ми  можемо стверджувати, що  випадків травматизму не було. З вересня 2023 по травень 2024 року не було зафіксовано жодного випадку травм під час освітнього процесу та  побутового характеру. 

У 2023/2024 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.

Протягом 2023-2024 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директорі, на класних батьківських зборах.

Проведена соціальна паспортизація класів, гімназії. Складені і опрацьовані списки  дітей з інвалідністю, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, діти із внутрішньо переміщених сімей постраждалих від аварії на ЧАЕС. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні під опікою, діти з інвалідністю, діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок), діти з внутрішньо переміщених сімей.

Для вивчення професійних нахилів і можливостей проведено тестування учнів 7-х, 9-х класів з метою надання допомоги у їх професійному самовизначенні. Проводилася зустріч учнів 9 класу  з працівниками служби Центру зайнятості та представниками ВУЗів для орієнтування у виборі професії за сучасних умов.

Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники  супроводжують та знаходяться разом з дітьми  в їдальні. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми, ведеться облік спілкування з батьками.

З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по гімназії вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

  • класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів  не перекладати свою відповідальність на інших вчителів;
  • класним керівникам   та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів по закладу»;
  • класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у школі, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту у 2023/2024 навчальному році в основному виконані. 

У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2023/2024 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів  та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів  «Основ здоров‘я» у 3,7,9-х класах.

Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.

Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню  для учнів 2-9 класів – одноразовим гарячим харчуванням.  Гаряче харчування  учнів відбувається згідно графіку у їдальні. За необхідності, діти забезпечуються дієтичним харчуванням. Щоденний контроль за організацією харчування учнів  класів здійснюється черговим адміністратором та черговим вчителем. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення Брусилівської селищної ради.

Навчальний заклад укомплектований штатом: кухар, комірник та підсобний робітник. Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, заміна посуду здійснювалася за рахунок бюджетних коштів. На жаль конвектомат, блендер, машинка для пюрування, кухонний посуд залишилися в планах у зв’язку з військовою агресією росії. Протягом року адміністрацією закладу та органами громадського самоврядування  здійснювалися перевірки організації та якості харчування. Запроваджено систему НАССР.

Необхідними складовими процесу організації харчування у закладі  є:

  • видання відповідних наказів;
  • затвердження списку дітей пільгової категорії;
  • відпрацювання режиму і графіка харчування дітей;
  • приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості;
  • складання меню-розкладу;
  • виготовлення страв;
  • проведення реалізації готових страв;
  • ведення обліку дітей, які отримують безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків; дітей , які потребують дієтичного харчування;
  • контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів;
  • інформування батьків  під час проведення батьківських зборів про організацію харчування дітей у закладі.

Продукти харчування  та продовольча сировина надходять  до навчального  закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням, та за кошти батьків здійснюється черговим вчителем, який вчасно повідомляє про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування. 

В  їдальні не допускається використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості; реалізація страв та виробів, продуктів харчування, які не допускаються в дитячому харчуванні, використання обладнання та інвентарю  не за призначенням. Щомісяця відповідальним за впровадження системи НАССР разом з громадською комісією, бракеражною комісією перевіряється стан організації харчування в закладі, за результатами перевірки складено акти перевірки, які затверджені директором. Обов’язково в закладі ведеться щоденний облік харчування дітей за бюджетні кошти та батьківські кошти, згідно акту та журналу обліку харчування.

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

  На закінчення 2023-2024 навчального року у початкових класах закладу освіти навчається 19 учнів та у 6-9 класах - 21 учень.

Згідно з річним планом роботи  освітнього закладу  на 2023/2024 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-9-х класів за 2023/2024 навчальний рік.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2022/2023 навчального року із 42 учнів 1-9 класів:

  • 19 учнів 1-4  класів  оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;
  • 40 учнів переведено  на наступний рік навчання;
  • 5 видано свідоцтво про базову загальну освіту
  • не атестованих учнів немає.

Плідною роботою педагоги освітнього закладу добилися таких навчальних досягнень серед учнів 5-9  класів,  що жоден з їх вихованців не має знань на початковому рівні.

  Результати  річного  оцінювання  знань  здобувачів освіти освітнього закладу   наведено  в  таблиці:

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.

Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є впровадження  вивчення допрофільних предметів.

У 2023/2024 навчальному році проведено комплекс заходів щодо роботи з учнями допрофільних та вибору профільних предметів:

  • робота класних керівників (діагностика) з виявлення нахилів підлітків;
  • вироблення шкільними методичними комісіями  пропозицій щодо планування, факультативів курсів за вибором у профільних і допрофільних класах;
  • батьківські збори 7, 8, 9 класів за участю директора, класних керівників, батьків (дистанційно).

Мережа класів

Адміністрацією  та педагогічним колективом  проведено певну роботу щодо збереження й розвитку  шкільної  мережі.

Структура контингенту

Навчальний рік

Поточний

Попередній

Кількість учнів

40

40

Загальна кількість класів:

6

7

Середня наповнюваність класів у 2023-2024 навчальному році становить 5 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2023/2024 навчальному році були:

  • організація обліку дітей та підлітків  на території обслуговування;
  • спільна робота з ДНЗ;
  • контроль відвідування учнями навчальних занять;
  • організація навчання за інклюзивною формою;
  • функціонування гуртків;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • надання закладом якісної освіти.

Аналіз руху учнів

Учнів на початок 2023/2024 н. р.

Вибуло

Прибуло

Учнів на кінець 2023/2024н. р.

40

4

40

Аналіз причин руху учнів свідчить, що вони зумовлені зміною місця проживання родини та пов’язані з переїздами.

Основними напрямами роботи щодо забезпечення  соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.